Loading...

Tkaniny wełniane

Wełna jest materiałem pochodzenia zwierzęcego posiadającym bardzo wszechstronne oraz praktyczne zastosowanie, wszędzie tam gdzie jest ona dostępna. Włókno wełniane pozyskiwane jest od wielu rodzajów zwierząt. Najbardziej popularnymi są: owce, lamy, wielbłądy.

Tkaniny wełniane, ze względu na swoje właściwości, są idealnie do tworzenia kreacji odzieżowych. W zależności od swojej gramatury znajdują zastosowanie w produkcji zarówno damskich kostiumów jak i też płaszczy, męskich garniturów, kurtek a także spodni i spódniczek. Odnajdujemy je u wielkich projektantów mody jak i u zwykłych ludzi na naszych ulicach.

Podstawowymi właściwościami tkanin wełnianych jest ich walor izolacyjny, chroniący przed zimnem dzięki swojej higroskopijnej strukturze. Co ciekawe wełna jest bardzo dobrze sprawdzającym się włóknem nie tylko zimą, ale także latem, ponieważ ma bardzo duży współczynnik wchłanialności i odprowadzania wilgoci, pozwalając na utrzymanie komfortu w każdych warunkach. Oczywiście tkaniny wełniane to nie tylko te wykonane z czystej wełny, ale także te z domieszką innych włókien jak na przykład elany, anilany czy też jedwabiu.