Loading...

Królewska gra

Przy tematyce sportowej zwykle mówi się o aktywności fizycznej, dobrej kondycji ciała, regularnym wykonywaniu ćwiczeń ruchowych. Jest jednak i druga strona dotycząca aktywności intelektualnej.

Ćwiczenie umysłu to codzienny trening dla szachistów, którzy również należą do grona sportowców. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał bowiem oficjalnie grę w szachy za dyscyplinę sportową.

Szachy to doskonała gra, która buduje w człowieku takie umiejętności, które bardzo przydają się w życiu. Wykształcają pracowitość i konsekwencję działania, świetnie uczą cierpliwości, w pewnym sensie również odwagi w podejmowaniu szybkich decyzji, a nade wszystko są doskonałą szkołą logicznego myślenia.

Wszystko to można kształcić już od wczesnego dzieciństwa, bo szachy to sport dla wszystkich. Dla osiągania sukcesów sportowych niezbędny jest wieloletni trening i uczestnictwo w turniejach i mistrzostwach.

Warto grać w szachy również dlatego, by w ciekawy i mądry sposób spędzać czas z bliską osobą o takich samych zainteresowaniach.