Loading...

Jak powinien wyglądać makijaż ślubny?

Ślub zdarza się raz w życiu, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Dotyczy to nie tylko wyboru sali weselnej, obrączek czy stroju, ale również makijażu. W tym wyjątkowym dniu wszystko powinno wyglądać nieskazitelnie, dlatego o makijażu należy pomyśleć z wyprzedzeniem. Przede wszystkim istotny jest dobór kosmetyków.

Muszą być one trwałe, ponieważ dzięki temu nie trzeba będzie poprawiać make-up’u. Ślubny makijaż powinien być także bardziej wyrazisty. Jest to szczególnie istotne podczas sesji zdjęciowej. Mało intensywny makijaż nie będzie prezentować się dobrze na zdjęciach.

Często w makijażach ślubnych stosuje się takie kolory, jak brzoskwiniowy, czekoladowy czy róż. Są to kolory bardzo uniwersalne, a zatem idealnie będą się nadawać zarówno dla brunetek, jak i blondynek. Makijaż ślubny należy rozpocząć od nałożenia bazy pod makijaż. Kolejnym krokiem jest naniesienie trwałego pudru.

Dobrym pomysłem będzie w tym przypadku puder wodoodporny. Wiele kosmetyczek zaleca także nałożenie fixera. Dzięki niemu makijaż będzie znacznie trwalszy. Makijaż ust jest bardzo różnorodny.

Część kobiet decyduje się na pomalowanie ust błyszczykiem, jednak korzystniejszym rozwiązaniem jest pomadka. W większości przypadków jest on trwalsza w porównaniu do błyszczyka. Oczy warto delikatnie podkreślić eyelinerem lub czarną kredką. W niektórych przypadkach korzystne będzie doklejenie kilku kępek sztucznych rzęs.

W ten sposób spojrzenie będzie bardziej wyraziste.