Loading...

Czy warto stosować bazę pod makijaż?

Problem krótkiej trwałości makijażu dotyczy wielu kobiet. Część z nich uskarża się na to, że podczas dnia musi dokonywać licznych poprawek. Największym wyzwaniem dla trwałości make-up’u jest lato. Pod wpływem promieni słonecznych pocimy się, co nie jest korzystne dla makijażu.

W przypadku skóry tłustej i mieszanej robią się nieestetyczne smugi po nałożeniu podkładu. Jak można temu przeciwdziałać? Wielu makijażystów poleca stosowanie bazy pod makijaż. Nakłada się ją przed rozprowadzeniem podkładu i pudru. Dzięki temu makijaż na dłużej zachowuje świeżość.

Jest to możliwe dzięki unikalnemu składowi. Baza pod makijaż składa się głównie z silikonów, które powodują, że skóra jest wygładzona. Jakie jeszcze są korzyści tego kosmetyku? Dzięki niemu można wygładzić drobniejsze zmarszczki i bruzdy. Bazę trzeba dobrać w zależności od rodzaju cery.

W ten sposób może mieć właściwości matujące lub rozświetlające. Niewidoczna warstewka bazy przyczynia się do łatwiejszego rozprowadzenia podkładu. Latem warto sięgać po bazy, które zawierają filtry UV. Dzięki temu skóra będzie chroniona przed szkodliwym promieniowaniem.

Warto jednak pamiętać o wadach tych kosmetyków. Ze względu na zawartość silikonów mogą zatykać pory. Coraz więcej producentów deklaruje jednak, że ich produkty nie powodują zapychania porów. Ponadto baza pod makijaż to kolejny kosmetyk, który może obciążać skórę.

Z tego powodu warto ją nakładać tylko w szczególnych przypadkach. Dotyczy to m.in. ważnych wyjść lub uroczystości.