Loading...

Piłka to podstawa

Nikt nie zagra w tenisa, jeśli nie będzie miał pod ręką odpowiedniej piłki. Sprawa jest oczywista, ale to jaką piłkę wybierzemy już takie oczywiste nie jest. Na rynku bowiem mamy dostęp do bardzo szerokiej gamy wysokiej klasy piłek, które sprawdzą się doskonale zarówno podczas ostrego treningu, zawodów czy gry czysto rekreacyjnej.

Jakość wykonania piłki jest naprawdę ważna, ponieważ musi się ona właściwie odbijać, musi posiadać odpowiedni tor lotu i być możliwie najtrwalsza. Intensywne użytkowanie piłki tenisowej powoduje, że regularnie należy ją wymieniać na nową. Zawodowcy w czasie turniejów w jednym meczu potrafią używać wielu piłek, które są im podawane przez obsługę kortu.

Jeżeli dopiero stawiamy pierwsze kroki w tenisie i nie traktujemy go jako sposobu na życie, a jedynie zdrową rozrywkę, możemy śmiało skorzystać z tańszych zamienników profesjonalnych piłek. Do pogrywania raz na jakiś czas w zupełności wystarczą. Można jednak zainwestować nieco więcej pieniędzy i kupić sobie piłki z naprawdę wysokiej półki.