Loading...

Kamera

Uchwycenie ruchu przez wiele stuleci było dla człowieka czymś odległym i niepojętym. Z początku nawet nie myślano, że będzie to w ogóle możliwe, z czasem jednak, wraz z rozwojem myśli technicznej, sytuacja ta zaczynała się zmieniać, a to, o czym nawet nikt nie myślał, stało się powszechnie dostępne. Oczywiście, rewolucyjnym urządzeniem, pomagającym rejestrować sekwencje wideo, była kamera.

Jak wiadomo, jest to sprzęt o działaniu nieco podobnym do funkcjonowania aparatu fotograficznego. Obecnie najpopularniejszym typem kamery, dostępnym dla przeciętnego człowieka, jest kamera cyfrowa, czyli angielskie Digital Video Camcorder. W zależności od modelu, materiał jest zapisywany na taśmie Digital Video w kasetach MiniDV lub DV, na karcie pamięci, dysku twardym lub płycie DVD.

Wyróżnia się tutaj dwa typy matryc: matrycę CCD oraz CMOS. Inna, mniej popularna, choć stale wykorzystywana odmiana kamery to kamera filmowa. Okazuje się przeznaczona głównie dla zawodowców, a jej cena zwykle jest dosyć wygórowana.

Charakteryzuje się dużą wagą, rozmiarem oraz różnymi prędkościami filmowania.