Loading...

Węgiel – gospodarka a środowisko

szczypce izolowane folia na basen

W nowoczesnym przemyśle nie sposób uniknąć głównego składnika energii, która jest dostarczana do wielu przedsiębiorstw i firm. Mowa oczywiście o węglu, gdyż na jego podstawie jest wytwarzana bardzo duża ilość energii w europie, zwłaszcza w jej wschodnich obszarach.

Polski przemysł w zdecydowanej większości oparty jest na węglu i to właśnie z tego powodu w ciągu najbliższych lat gospodarka naszego kraju zostanie wystawiona na poważny test. Chodzi o normy unijne w zakresie ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Problem stanowi fakt, iż alternatywna energia (określana też jako przyjazna środowisku) nie daje Polsce wystarczającej ilości energii. Ponadto ze zmianą tą wiążą się niezwykle duże inwestycje, które pochłaniają setki miliardów złotych.

Biorąc dodatkowo pod uwagę niedawny kryzys gospodarczy, stosunkowo szybkie odejście od węgla może okazać się katastrofą ekonomiczną dla krajów europy wschodniej. W takim przypadku nawet dotacje z unii europejskiej nie będą w stanie zrekompensować poniesionych strat.

https://alfapanel-plytawarstwowa.com/pl/c/PLYTA-WARSTWOWA-AGRO/213