Loading...

Warto dopłacać do rodzimych talentów

kroma.com.pl

Analitycy i politycy często narzekają na to, że zdolni Polacy, prowadzący działalność naukową i mający spore osiągnięcia na licznych polach nie decydują się na to, by kontynuować karierę w ojczyźnie. Wolą oni wyjechać na Zachód, gdzie czekają na nich lepsze pieniądze i większe uznanie za to, co potrafią robić najlepiej.

Niestety nasze państwo nie potrafi docenić swoich talentów i niechętnie łoży na nie środki finansowe. Różnice pomiędzy nakładami na wspieranie młodych zdolnych a dajmy na to nagrodami dla urzędników są kolosalne – i to najlepiej pokazuje, z jak źle zorganizowanym systemem mamy nad Wisłą do czynienia.

Polski przemysł także traci na takiej polityce, albowiem innowacje płynące z umysłów naukowców i wynalazców są jednym z kluczowych czynników dla rozwoju zarówno działalności przemysłowej, jak i całej gospodarki jako takiej. Im prędzej rządzące elity zdadzą sobie sprawę z wagi sprawy, tym lepiej dla nas.

Każdy kolejny rok marnowanych szans jest dla naszej makroekonomii poważnym kłopotem, choć wielu próbuje udawać, że kłopot nie istnieje.

Na stronie - producent worków foliowych