Loading...

Przemysł oparty na herbacie

polipak.com.pl/offer wyrzynarki

Herbata, to napój idealnie pasujący do popołudniowego relaksu według Anglików. Jej smak i aromat zna większość z nas. Jednakże czy wiemy na czym polega herbaciany przemysł? Ile gatunków herbaty sprowadzonej z dalekich zakątków świata znajduje się w powszechnym obrocie handlowym? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Herbata i jej wachlarz możliwości

Skąd pochodza różnorodne odmiany herbat? Głównie sprowadza się je z zagranicy, a najpopularniejsze mają swoje ojczyzny w:

  • Indiach
  • Chinach
  • Japonii
  • Cejlonie
  • Indonezji
  • Pakistanie
  • Malezji

Wymienione państwa to kolebki herbacianych fusów. To tam na hektarach pól zrywa się świeże liście młodej i dojrzałej herbaty. Następnie jest ona suszona i przetwarzana by w opakowaniach trafiać na import do wszystkich możliwych zakątków świata.

Herbatę doceniano od wieków. W Chinach produkuje się najwięcej odmian tego smacznego napoju. Chińczycy przez stulecia wymieniali aromatyczny, herbaciany susz na srebro. To głównie z Azji pochodzą najpopularniejsze rodzaje herbat. Zwyczaj jej picia pojawił się na kontynencie europejskim drogą morską w XII wieku, a pierwszym państwem w którym ją doceniono była Holandia. Największym dystrybutorem tego produktu stali się Anglicy i to dzięki nim dotarł na teren obu Ameryk.

Zielona, czerwona,żółta, czarna i biała produkowana z młodych liści herbacianych krzewów to wachlarz poduktów oferowanych pasjonatom ciepłego trunku. Okazuje się, że herbata ma również wpływ na ludzki organizm. To napój, ktory odpowiada za pobudzenie do działania. Teina powoduje, że czujemy dopływ energii. Dlatego jest sporą konkurencją dla popularnej na rynku kawy. Czarna herbata pomaga w problemach żołądkowych, doskonale sprawdza się po tłustych posiłkach.

Wspomaga trawienie i łagodzi mdlości. Natomiast biała odmiana ma właściwości, które doceniają szczególnie kobiety – pomaga zachować młodość, bowiem opóźnia procesy starzenia się. Dzięki zielonej herbacie podwyższymy swoją odporność, działa ona rownież przeciwbakteryjnie i doskonale oczyszcza organizm. Jeżeli chcemy zrzucić kilka lub kilkadziesiąt kilogramów, warto zacząć pić czerwoną herbatę. Poprawi ona także nasz nastrój i pozytywnie wpłynie na pamięć. Przemysł herbaciany, w ktorym na poczatku prym wiodły Chiny i Indie, a potem w wyniku wojny opiumowej znalazł się we władaniu Anglików, do dziś sukcesywnie się rozwija.

Herbatę docenia zdecyodwana większość mieszkańców naszej planety. Z każdym rokiem przybywa nowych kombinacji poszczególnych odmian, jakie gwarantują nowe właściwości smakowe, zapachowe i zdrowotne. Dlatego przemysł ten to źródło bardzo dobrych zarobków.