Loading...

Produkcja inteligentnych opon

Światowej klasy producent opon samochodowych – Michelin, zaprezentował nowy model opony. Nowa opona charakteryzuje się ultrareakcyjnym bieżnikiem, który potrafi dostosowywać się do zmieniających się warunków na drodze oraz zmian pogodowych.

Dodatkowo inteligentna opona dynamicznie reaguje na zmianę kierunku jazdy i dostosowuje się do napotkanej nawierzchni. Wyprodukowanie inteligentnej opony wymagało stworzenia innowacyjnych technologii produkcji.

Technologia Michelin Dynamic Response polega na opasaniu aramidowych i nylonowych wzmocnień tekstylnych. Dzięki temu hybrydowemu połączeniu, możliwe jest stworzenie produktu, który jest pięciokrotnie bardziej odporny na naprężenia niż stal, a jednocześnie jest bardzo lekki.

Włókna wytworzone zgodnie z nową technologią są odporne na działanie siły odśrodkowej i umożliwiają zachowanie odpowiedniego styku powierzchni opony z nawierzchnią, nawet przy bardzo wysokich prędkościach. Dodatkową innowacyjną cechą inteligentnej opony jest jej wygląd.

Dzięki zastosowaniu technologii grawerowania Velvet, logo producenta i nazwa opony wyróżniają się niebywałym kontrastem. Ponadto nowy gatunek gumy sprawia, że inteligentne opony wyglądają jak z aksamitu.

narzędzia hydrauliczne