Loading...

Po co trenowac sztuki walki?

Trenowanie sztuk walki jest czymś więcej niż tylko nauką technik samoobrony. W nauce walki prawie nigdy nie chodzi o samą walkę ani jej poszukiwanie. Prawie wszystkie sztuki walk wschodnich opierają się na zasadach budowy nie tylko ciała, ale przede wszystkim ducha dążeniu do równowagi.

Osoba szukająca walki lub tego żeby poczuć się lepszym od innych nigdy nie osiągnie sukcesu w treningu. Prawdziwymi mistrzami są ci, którzy nie chwalą się swoimi umiejętnościami, ani nie wykorzystuje ich dla własnych korzyści. Każda osoba mająca inne pobudki niż harmonia i dobroć, odpada na pierwszych szczeblach poznawania tajników wschodnich sztuk walki.

Złota zasada brzmi: aby coś osiągnąć, nie należy tego pożądać”. Walka w pierwszych latach opiera się na treningu ciała a nie umiejętności walczenia i obrony, tylko na zrozumieniu, że walka jest bez czci. Mistrzowie sztuk walki wolą unikać sytuacji kiedy potrzebne jest użycie siły.

Robią to tylko w ostateczności. Trenowanie sztuk walki daje także ogromną sprawność fizyczną w posturach ciał po których ciężko się spodziewać danych ruchów. Zwiększa naszą szybkość i wytrzymałość.

Dają one poczucie bezpieczeństwa ale jeszcze bardziej harmonii i wewnętrznego ułożenia samego siebie w sobie.

siodła jeździeckie