Loading...

Pabianice wczoraj i dziś

folia pakowa

Pabianice to stare polskie miasto położone w województwie łódzkim, a konkretnie w aglomeracji łódzkiej. Mieszka tutaj blisko siedemdziesiąt tysięcy osób, co sprawia, że jest to trzecia co do liczby mieszkańców miejscowość w całym województwie.

Na chwilę obecną miasto jest w głębokim kryzysie gospodarczym i nic nie wskazuje, że w najbliższej przyszłości się to zmieni. Dlatego też mieszkańcy Pabianic mają prawo tęsknić do minionych dziesięcioleci, kiedy to tutejszy przemysł rozwijał się bardzo prężnie i dawał zatrudnienie tysiącom ludzi.

Pabianice były swego czasu jednym z największych ośrodków przemysłu szwalniczego w całym kraju, a wcześniej, podczas zaborów, na ziemiach polskich. Rosyjscy zaborcy potrafili pobudzić tę miejscowość do rozwoju gospodarczego, poprzez doinwestowanie zakładów włókienniczych i sukienniczych.

Polityka tutejszej administracji wpłynęła również na zwiększenie liczby mieszkańców, którzy stanowili zaplecze pracownicze dla pabianickich zakładów. Niestety, są to już zamierzchłe dzieje, które nie mają przełożenia na aktualne realia miejscowości.

taśma pet