Loading...

Makijaż dla mamy

Wygospodarowanie czasu na wykonanie makijażu nie jest łatwe, zwłaszcza w przypadku opieki nad kilkumiesięcznym dzieckiem. Nie oznacza to jednak, że młoda mama musi być zaniedbana. Przy odrobinie dobrej woli może bowiem znaleźć czas na to, żeby wykonać całodzienny make-up. Warto kierować się przy tym kilkoma zasadami. Taki makijaż powinien być szybki.

Najczęściej na wykonanie makijażu młode mamy mają kilka, ewentualnie kilkanaście minut. W ciągu dnia nie mają czasu na nanoszenie poprawek, dlatego warto wybrać trwałe kosmetyki. Dodatkową ich zaletą będzie łatwość w nakładaniu. Dzienny makijaż dla mamy powinien być minimalny. W jaki sposób wykonać go prawidłowo? Najlepiej użyć takich kosmetyków, które można nałożyć na kilka partii twarzy.

Korzystnym rozwiązaniem jest np. puder brązujący. Dzięki niemu można nadać twarzy zdrowy, opalony wygląd. Ponadto puder brązujący można również użyć do innych celów. Młode mamy mogą zastosować go jako np.

cień do powiek. Prezentuje się to bardzo korzystnie, a dodatkowo nie trzeba kupować kolejnego kosmetyku. Makijaż dla młodych mam może być wykonany w dowolnym kolorze. Preferowane są jednak kolory neutralne i klasyczne, które pasować będą do każdego stroju. Wiele młodych mam decyduje się na brązy, ponieważ dzięki nim makijaż jest delikatny i naturalny.

Użycie brązów jest ponadto znacznie bezpieczniejsze niż w przypadku innych kolorów. Brązy pasują niemal do każdego typu urody, dlatego warto zdecydować się na taką kolorystykę makijażu.