Loading...

Inteligentny dom

Przedwzmacniacz AV Yamaha Aventage CX-A5100

Obecnie wielu ludzi cierpi na brak czasu. Zdarza się, że w swoim domu są tylko gośćmi, bo ciągle gdzieś pędzą – do pracy, na spotkanie czy też załatwiać jakieś inne ważne sprawy.

Z tego powodu, w pośpiechu bardzo często zapominają o podstawowych rzeczach, takich jak zgaszenie światła, wyłączenie telewizora czy skoszenie przydomowego trawnika. Idealnym rozwiązaniem dla współczesnego „zabieganego” człowieka będzie innowacyjny inteligentny dom.

Idea tego systemu przyszła do Europy z Ameryki. Na początku, ze względu na swoją wysoką cenę, był on dedykowany raczej osobom bogatszym.

Kiedy jednak jego sława obiegła inne kraje, a ludzie zaczęli po niego chętniej sięgać, stał się zdecydowanie tańszy. Obecnie inteligentny dom jest ogólnie dostępny i ma za zadanie pomagać każdemu, kto się na niego zdecyduje.

Inteligentny dom to zintegrowany system, pozwalający na swobodne zarządzanie danym lokalem mieszkalnym. Właściciel sprawuje kontrolę za pomocą komputera, a właściwie prostej w obsłudze aplikacji, nawet znajdując się daleko od mieszkania.

Różnorodne czujniki pozwalają na kontrolowanie oświetlenia oraz wszelkich sprzętów RTV i AGD. Dzięki inteligentnemu domowi można zaprogramować wiele rzeczy, o których lokatorom zdarza się często zapominać.

System jest w stanie kontrolować stan pogody, by w odpowiednim momencie zrosić trawnik, wyłączyć niezgaszone światło, uruchomić alarm czy odtworzyć sytuacje, mające miejsce na co dzień, by podczas nieobecności mieszkańców, włamywacze sądzili, że ktoś wciąż przebywa w domu.