Loading...

Innowacyjna produkcja ogniw fotowoltanicznych

Strażacki sztandar powinna mieć każda straż

W Polsce powstała pierwsza fabryka ogniw fotowoltanicznych. Innowacyjne jest w niej nie tylko to, że ogniwa będą drukowane. Dodatkową innowacją jest technologia, za pomocą której panele słoneczne będą napełniana elektrolitem i barwnikiem.

Same urządzenia wykorzystywane do produkcji tych ogniw, także są innowacyjne – stworzone po raz pierwszy przez polską firmę. Jest to specjalna napełniarka do paneli oraz wielkoformatowa drukarka. Fabryka ma 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Posiada trzy wyspecjalizowane linie produkcyjne. Jedną do precyzyjnej obróbki szkła. Drugą do zespalania szkła.

Trzecią – najbardziej innowacyjną linię produkcyjną – do drukowania ogniw fotowoltanicznych. 500 metrów kwadratowych całego przedsiębiorstwa stanowi laboratorium badawcze, rozwijające technologie i wprowadzające innowacyjne rozwiązania produkcyjne. Dzięki swojej technologii, firma nie tylko zmieniła sposób produkcji paneli słonecznych.

Dodatkowo, wprowadzone innowacje skracają czas i energochłonność produkcji. Zostały także zminimalizowane odpady poprodukcyjne. Nawet skład środka chemicznego wypełniającego ogniwa jest unikalny i opatentowany.