Loading...

Finansowanie innowacyjnej produkcji

Maszyny budowlane EWPA.PL

Firmy w celu finansowania swoich innowacji, mogą korzystać z szeregu narzędzi finansowych. Jednym z takich narzędzi jest kredyt technologiczny. Jego zaciągnięcie w Banku Gospodarstwa Krajowego, wiąże się ze zobowiązaniem spożytkowania go na wdrożenie nowego rozwiązania technologicznego, stworzenie nowego produktu lub usługi.

Z pomocą tego kredytu można uzyskać aż 50 milionów euro na zakupienie nowych rozwiązań technicznych, dających możliwość produkowania nowych produktów o wyższej jakości i funkcjonalności. Za jego pomocą można także sfinansować własne badania rozwojowe i stworzyć własne nowoczesne technologie. Kredyt ten idealny jest dla firm, które planują wprowadzić nowoczesne linie produkcyjne.

Drugim sposobem finansowania są dotacje unijne. Istnieje szereg projektów regionalnych i krajowych, które wspierają innowacyjne rozwiązania w obszarze produkcji. Za ich pomocą można rozwijać innowacje procesowe, organizacyjne i produktowe.

Dotacje unijne skupiają się także na segmencie B2B. Głównie wspierają rozwiązania elektroniczne, integrujące współpracę różnych przedsiębiorstw oraz ich procesów biznesowych.

tablift