Loading...

Doświadczenie zmienia optykę

Ludzie, którzy grają w tenisa od wielu lat (nawet rekreacyjnie) mają szereg swoich nawyków oraz przyzwyczajeń. Towarzyszą im również liczne obserwacje i wnioski dotyczące optymalnych metod treningowych, preferowanego sprzętu, stroju i masy innych rzeczy.

Z piłkami tenisowymi jest tak samo – kto wypróbował różne, ten może podzielić się z innymi swoimi twierdzeniami na ich temat. Czasami wiążą się z tym opinie na temat konkretnych marek.

Kultową firmą wytwarzającą akcesoria tenisowe, także piłki, jest Wilson. Pozostaje on pierwszym wyborem wielu tenisistów, jednakże część z nich faworyzuje markę Penn.

Jest ona mniej znana, ale zdaniem wielu najlepsza, jeśli chodzi o piłki do tenisa jako takie. Typowy zestaw dobrych piłek do tenisa składa się z czterech lub sześciu sztuk.

Wyroby Penna są pakowane w specjalne plastikowe pojemniki, w których są przechowywane hermetycznie – aż do momentu otwarcia. Przy pierwszym otwieraniu nowej paczki piłek usłyszeć można charakterystyczne syknięcie uchodzącego ciśnienia.