Loading...

Bankowość online

Dawniej swoje oszczędności ludzie trzymali w „bezpiecznym miejscu” w swoim domu. Niektórzy umieszczali je w sejfie, natomiast ci, którzy sejfu nie posiadali, wybierali zwykle inne bezpieczne miejsce, takie jak słoik czy zamykana na klucz szafka, niedostępna dla innych lokatorów.

Obecnie oczywiście oszczędności przechowuje się na kontach bankowych. Co więcej, dzięki nowym technologiom, można dostać się do swojego konta za pośrednictwem Internetu.

Dzięki serwisom konkretnych banków użytkownicy mogą bez problemu zalogować się na własne konto (mają bowiem przydzielony indywidualny numer klienta, który muszą zapamiętać). Tam mogą natomiast dowiedzieć się, ile jeszcze pozostało im pieniędzy oraz przejrzeć transakcje, które do tej pory dokonywali (także te, dokonane przy użyciu karty debetowej).

Ważną opcją jest także przelew internetowy, którego mogą dokonać w dowolnej chwili, wpisując po prostu dane odbiorcy oraz określoną kwotę. Jeśli są osoby, do których przelewów trafi więcej, istnieje możliwość dodania ich do odbiorców czy też ustalenie stałego zlecenia (będzie one realizowane cyklicznie).